Tere 06.10.18 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

KÄISIN RÖNTGENIS
Lülisamba kaelaosa Rö. kahes suunas: Lülikehad tavalise kõrgusega ja tagaservadest ühisel joonel. Luulises spinaalkanalis stenoose ei sedasta. Kaelaosa lordoos lamenenud. Alumised lülivahed C5/6, C6/7 normist veidi madaldunud, subkondraalse skleroosiga ja osteofüütidega, mis sobiks diskusdegeneratsioonile viitavaks muutuseks. SPONDÜLOGRAMMID TORAKAALOSAST 2-s suun. Vaadeldavas osas traumaatilisi ega destruktiivseid muutuseid ei näe. Lülikehade kõrgus tavaline. Kerge lülisamba niverdus paremale ca 6 kraadi. Lülikehadel tagasihoidlikud osteofüüdid. Lülivahemike ahenemist ei näe. Kokkuvõte: Rö. leid viitab osteokondroosile C5/6, C6/7. Spondylosis et scoliosis reg. thoracalis c.v.
AGA MIS PÕHJUSTAB KUI SUUR VALUN ON PAREMAS ÕLAS JA MA EI SA KÄTT LIIGUTADA, NII KUI LIIGUTAN KÄIB VALU KUNI SÕRMEDENI VÄLJA,

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Valu kätte võib kiirguda kaelalülidevahelise diski väljasopistuse korral - ka kaelapiltidel on mõningased muutused C6/7 lülivahemikus. Samas võib sarnase rö. leiu korral puududa igasugune probleem ja põhjuseks võib olla hoopis õlaliigese kõõluseotsa põletik. Vajalik on neuroloogi konsultatsioon.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika