Osteokondroos 16.09.21 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Sain röntgeniülesvõtte lülisambast- vastuse.Millega on tegu ja mida täpsemalt tähendab osteokonroos?
L3/4 lülivahe mõõdukalt,L4/5 oluliselt kitsenenud.Lõpp-plaadid siledad,L4-5 servades oteofüüdid.Sakroiliakaalliidused on veenva haigusliku muutuseta.Kokkuvõte-osteokondroos
Kas pean pöörduma eriarsti vastuvõtule?
Jään vastust ootama.
Tänan.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Osteokondroos viitab muutustele lülisamba lülidevahelistes kõhrketastes, lülidevahelistes liigestes ja ka lülides endis mis on seotud organismi vananemisega ja mis suurenevad seoses lülisamba osade nagu nimme ja ka kaelaosa ülekoormusega seoses töö ja eluviisidega. Eriarstile on vaja põõrduda närvivalude korral jalgades või kätes (neuroloog), või selgroo progresseeruva kõveruse korral (ortopeed).

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika