pearinglus, iiveldus, nõrkus 24.06.08 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Olen 31 aastane naine, 4 kuuse lapse ema. Viimasel nädalal tunnen end kummaliselt. Mitu korda päevas tabavad mind 'hood', mil tunnen kerget pearinglust, nõrkustunnet, pea oleks nagu 'vatti täis', keeruline on keskenduda. Raske isegi kirjeldada seda tunnet. Igatahes on see väga häiriv ja murettekitav. Need nn hood kestavad vahel mõne minuti, vahel mitu tundi järjest.
Paar aastat tagasi olin hädas ärevushäiretega, sümtomiteks peamiselt hingamis- ja neelamisraskused. Kas võib olla, et ka seekord on tegemist ärevushäirega või on alust karta midagi hullemat?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tõenäoline on siiski ärevushäire, millel on tendents korduda kui eluviise ei suudeta muuta.

Dr. Ain Pajos