Valu vaagnaluu kandis 08.02.08 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Juba nädal või kaks vaevab mind selline tuim tuikav valu vaagnaluu kandis. Enam tunnen valu jala eesosas, kus keha läheb reieks üle. Teine punkt, kust valu nagu kiirgab on sabakondist natuke paremale tuharasse.
Üldse valutaks nagu kogu puusa liigese piirkond ringselt. Nüüd vahest annab tunda ka häbemeluu kant.

Rohkem on tuikavat valu pikali olles, just eriti hommikul kui olen pikemalt voodis ja ei liiguta. Samas liikudes, kõndides jne konkreetset valutamist pole. Pikali olles jällegi tuikab ja vaevab, sätin ennast küljelt küljele, vehklen labajalgadega ja kuidagi pole hea.
Mingi valu on ka sama poole (paremal) alumise ribi juures.

Hommikul liiges kange ei ole. Üsna mitmel päeval on valusad olnud ka varbaliigesed, hüppeliigese piirkond.

Olen 30a. Otseselt millegi füüsilisega hetkel ei tegele. Välja arvatud 11-kuuse 9kg lapse süles kandmine ja temaga tegelemine. Kuna toidan last rinnaga, pole praegu ka mingeid ravimeid valuvaigisteid võtnud, ega mingi salviga määrinud.

Need samad kohad on ka varem valu teinud, esimest korda 4a tagasi, teist korda 2a tagasi. Ju siis on mingil hetkel see valu möödunud. ~3a tagasi oli tugev trauma sabakondi piirkonda.

Kas võib selline valu olla mingi neuroloogiline probleem, millest siis tingitud, või peaks hoopis naistearsti juurde kontrolli minema.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist võib olla nii puusaliigese, kui nimmelülide probleemiga. Võimalik on ka reienärvi kompressioon niudepiirkonnas.
Vajalik on arstlik läbivaatus. Tavaliselt günekoloog oskab nõustada.

Dr. Ain Pajos