kasvaja peas 19.01.08 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

tere, minu 38 aastasel abikaasal on peas otsa ees kolju all healoomuline kasvaja mis on golfipalli suurune.ta ei tunne üldse lõhnu ega maitseid eriti. arst ytles et kasvaja põhjustab ärrituvust ja emotsioonitust ja et poe hea kirevaid värve vaadata vms ja rääkis midagi kõrgete helide kahjulikkusest. ka ta vennal oli pes kasvaja mis kuidagi suu ülaosasse tehtud sisselõikega edukalt eemaldati. kui suur on oht et mu 3 aastane tütar selle talt pärandab ja kas peaksin/võiksin ta juba praegu eeringutele viima? soovin ka teada kui suur on operatsiooni mitteõnnestumise risk minu mehe puhul sest mees ise mulle sellest ei räägi.ja mis ohud või kõrvalnähud võivad tekkida peale operatsiooni?tänan
ingrid

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Seda kõike peaksite küsima neurokirurgilt, kes teostas lõikuse ja teab kasvaja liiki.

Dr. Ain Pajos