Surisev jalg 20.12.06 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Juba mitmendat päeva on selline tunne nagu parem jalg hakkaks kohe-kohe "surema". Suriseb. Eriti on surin just istudes. Selline tunne on alates peale füüsilist tööd, peale raskuste tõstmist.

Lugesin eelmistes postituses sarnase kirjelduse kohta võimalikust nimmelülidevahelise kõhrketta väljasopistusest. Küsimus, mida see endast kujutab, kuidas sellist väljasopistusest jagu saadakse?

Kas ma saan koduste vahenditega algul ilma arsti juurde pöördumata midagi ära teha? Või pean kohe arsti juurde pöörduma?

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Väljasopistunud kõhrketas võib tagasi nihkuda oma normaalsesse asendisse keskjoonel ja siis kaebused taanduvad. Saate sellele kaasa aidata ujumise, ravikehakultuuri ja vajadusel mittester. põletikuvastaste preparaatide ning perifeerse lihaslõõgasti kasutamisega. Vaevuste süvenemisel ja valu lisandumisel ( mis näitavad, et surve närvijuurele püsib ) on vaja närvijuur kõhre pealesurumisest vabastada ja vahel kasutatakse selleks operatiivset ravi. Perearsti või neuroloogi poole pöörduge ikka, arstid aitaksid Teid sobivaima ravimeetodi leidmisega.