süvenevad valud vasemas kehapooles 30.11.06 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Ca 3 nädalat tagasi algasid mul valud vasakul pool kaelas. Valud tekkisid iga kord peale ca tundi istumist töölaua taga ja kadusid kui liikusin ringi. Sellest ajast alates on valud süvenenud ja valude ulatus laienenud. Esmalt tulid istudes juurde tugevad valud pea vasakus pooles (kõige enam otsa ees ja kuklapiirkonnas). Seejärel tulid valud selja vasakusse poolde, vasakusse õlga, vasakusse kätte, vasakusse jalga. Viimastel päevadel on valud ka vasakus lõualuus ja vasakus silmas! Nüüd hakkavad valud pihta ca 15 minutit peale ärkamist ja isegi ilma istumata. Päeva teisel poolel valud tugevnevad seda enam, mida rohkem olen päeva jooksul istunud. Õhtuks on valud nii tugevad, et tekib tugev iiveldus.
Kaelalülidest tehti pildid kahes vaates, millest selgus, et kaelalülidega on kõik korras.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Põhjuseks on sageli lihaspinge kaelas ja närviärritus tingituna kõhrketta haigusest mida rö pilt ei näita. Asi selgub tavaliselt neuroloogi juures.

Dr. Ain Pajos
tel. 6 748 591