valu vasakus peapooles 03.08.06 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,
Minu mure selline. Umbes poolteist aastat tagasi tekkis mul palavik 37 kraadi ja kõiksugu viirused haakisid ennast minu külge. Perearst tegi vereproovi, mis näitas, et kõik on korras. Käisin palavikuga ja halva enestundega ringi umbes aasta. Aga kuna mandlitest eraldusid mädakorgid siis läksin lõpuks mandlioperatsioonile. Peale seda palavik kadus ja enesetunne on üldiselt hea. Lootsin, et kui mandlid eemaldatakse kaob ka vasakus peapooles olev ebamugavustunne ja kerge tuim valu, mis on kestnud juba üle aasta..Aga kahjuks on see probleem alles. Nüüd on lisandunud veel vasaku silmalau sagedased tõmblused, on kestnud juba kuu aega. Käisin hiljuti ka neuroloogi vastuvõtul, tehti aju kompuuteruuring,mis ei näidanud mingeid kõrvalekaldeid. Määrati diclofenaci tablette...aga kahjuks pole need positiivset tulemust
andnud. Olen määrinud vasakut poolt erinevate salvidega, menovasiin natuke leevendab. Ei teagi mida teha. Vasakul pool lõua all on lümfisõlmed ka koguseaeg turses ja tunnen mingit väikest muna lõua all, mida teisel pool ei ole. (Hambad on korras) Neuroloog ütles, et kui on närvipõletik siis lümfid ei ole turses. Kurk mul ei valuta ja enesetunne on üldiselt hea. Perearst tegi nüüd vereproovi , ütles, et korras, veresete 4 ja ütles, et kui oleks lõua all mõni lümfisõlm pahaks läinud, siis ajukompuuteruuring oleks seda kindlasti näidanud, soovitas valuvaigisteid neelata. Arvan, et see ei ole lahendus. Oskate soovitada, mida ma tegelikult peaks tegema, kuhu pöörduma, võibolla on mingi võimalus omal käel lasta kuskil mõned vajalikud
analüüsid teha? Tänades ja kõike head soovides, Ringa.

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tere!
Tänan Teid küsimuse eest! Teie kirjast võib välja lugeda, et Teid on piisavalt põhjalikult uuritud võimaliku patoloogia väljaselgitamiseks. Minul jääb kirjelduse järgi mulje, et tegemist on kolmiknärvi neuralgiaga ning kroonilise valuga ja seetõttu soovitaksin Teil kasutada Timoniili ( karbamasepiini ). Antud ravimit saab apteegist vaid retseptiga ja seda saab Teile välja kirjutada kas neuroloog või perearst. Ravimit tuleb tarvitada pikemat aega.
Lugupidamisega,
katrin kaarna