peavalud ja valud kaelapiirkonnas 15.04.06 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on juba aastaid olnud tegu kaelaradikuliidiga.See on olnud seotud kunagise tööga tootmisliinil.Sellest tööst on küll ligi 17 aastat möödas,aga vaevused suurenevad.Olen käinud ka pilti tegemas,kus röntgen näitab,et kael on n.ö liiga sirge nagu mulle vädeti.Mida aga sellisel puhul teha,ei osatud nõu anda.Nimelt sellega kaasnevad tihti peavalud ja kaelavalud.Kui istun ka nagu natukene vales asendis ,siis nagu "sureks"pea ära.Mingil momendil hakkab kuklas ja kõrvataguses piirkonnas nagu nõeltega torkima.Samuti esineb seda ka magades.Ärkan selle peale tihti ülesse.Kas mingid kindlad võimlemisharjutused võtaksid selle ära või on asi tõsisem.Kuna ma saan aru,et aju ei saa korralikult sellisel puhul hapnikku,kui suur on tõenäosus,et võib kunagi tekkida insuldioht.Olen ka muidu väga emotsionaalne inimene ja võtan kõik probleemid väga südamesse.Olen 42 aastane naine,kodune.Seepärast on ka spetsialisti poole pöördumine veidi raskendatud.Vererõhk on madal ja üleliia rasvast ka ei tarvita.Tervitades Ülle.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tõenäoliselt aitavad massaazikuurid ja regulaarne võimlemine. Vahel tuleb aga ravida ka närvisüsteemi (ärevus, depressioon). Insuldioht selles eas on väike.

Dr. Ain Pajos