äge seljavalu 30.01.06 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Pojal 16.a. tekkisid 1.a. tagasi tugevad seljavalud,kiirgumisega jalga,puusa.On sportlik ja nüüd oleme suure probleemi ees.Röntgenograafial diagnoos:M.Scheuermann,i partis lumbalis L1-2-3. Spina bifida occulta S1.
Oleme pöördunud kirurgile,kus öeldi,et edasine spordi tegemine ei ole keelatud,kui valud taanduvad.......aga ta ei saagi....nii,kui proovib tõkkejooksu,kohapealt kükkisasendis start on valu tagasi . Sedasi on tal enamus suurvõistlusi nüüd ebaõnnestunud. Palun andke oma arvamus,kas ja kuidas peab seda õieti ravima. Kui on seljas tugev valu,siis ei saa paremat jalga ka selili asendis üles tõsta--lööb valu puusa ja selga. TÄNAN TEID VASTUSE EEST ETTE ! See ei saa ju sedasi normaalne olla,et ravi on ainult iseeneslik paranemine.

Murelik ema

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Paranemine haigusest on osaline, muutused selgroos jäävad näha eluaeg. Aitab regulaarne võimlemine. Konkreetse juhu kohta saab otsuse öelda vaid peale läbivaatust.

Dr. Ain Pajos