valu nimme piirkonnas 18.11.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Kannatan juba terve aasta seljavalusi. Alguse sai see siis kui põdesin üsna ägedat selja radikuliiti.Tehti ka kompuuteruuring. Kokkuvõte oli L4/5 spiraalstenoos. S1 juures kompressioon on võimalik, võiks ka olla L5 juure kompressiooni. Oma raviarsti jutust sain aru,et siin midagi ravida ei ole,kui valud on suured tuleb võtta valuvaigistit.Võimlen, püüan tugevdada oma selja ja kõhulihaseid. Teatud asendid on aga endiselt valusad, eriti istumine.
Valusähvatused löövad ikka paremasse jalga. Kas ma peaksin minema mingi spetsiaalse massööri juurde või leiaksin kusagilt spetsiaalsed harjutused oma seljale.Olen üldiselt liikuv inimene ja ülekaaluline ka ei ole.Liis

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Abi võiks olla korseti kandmisest. Vaevused võivad püsida aastaid ja siiski hiljem mööduda. Võimlemine on vajalik aga massaaz eriti ei aita. Kui valud on väga tugevad tuleb operatsioon arvesse.

Dr. Ain Pajos