Puukentsefaliit 06.09.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere

Olen 25 aastane naine. Olen tundnud ennast väga halvasti alates augusti algusest. Kõike on arstide poolt uuritud ja nüüd siis selgus, et puukentsefaliit (vereproovi põhjal tehti kindlaks). Puukentsefaliidi vaktsiini on mul tehtud 2 süsti (viimane 20 juuni, puuk oli paar nd hiljem). Palavikku ei ole, peas on pidevalt selline suruv ja ebamugav segane tunne, iiveldus, väsimus, müratundlikkus, nõrkus. Käisin ka neuroloogil, kes vaatas üle, ütles, et meningiaalseid nähte ei ole ning et palju juua ja lihtsalt tuleb läbi põdeda. Kas nõustute sellega, et mitte midagi rohkem ette võtma ei pea ja et midagi ohtlikku ei ole, kuigi halb enesetunne on ja aina halvemaks paistab minevat?

Ette tänades
Silja

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kui enesetunne ei parane mõne nädalaga, tuleks uuesti külastada sama neuroloogi.