Kas võib peituda puukborrelioosis? 16.11.19 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on mure oma ema pärast. Ta on kogu elu olnud väga empaatiline ja suure südamega, kuid midagi on temas nii järsku muutunud, et ma ei tunne teda enam äragi.
Nimelt on ta muutunud järsku väga vaenulikuks oma Alzheimerit põdeva äia suhtes, kellega varasemalt väga hea läbisaamine oli.
Emal diagnoositi aasta tagasi puukentsefaliit, samaaegselt tekkisid tal ka ärevushäired, mida pole kunagi varem esinenud. Ärevushoogusid pole õnneks mõnda aega enam esinenud, küll aga kirjeldab ta oma seisundit, et aeg-ajalt on siiski mingi vibra sees.
Minu küsimus: kas see ootamatu isiksuse muutumine (empaatia kadumine muidu nii toreda inimese poolt) võib olla samuti puukentsefaliidi tagajärg? Temaga rääkida sel teemal ei saa, ärritub, et pole tal viga midagi.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Niiviisi kaudselt aimata püüdes tõde ei selgu. Tuleb pöörduda psühhiaatri või neuroloogi poole.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika