ÄGE VALU PAREMAS JALAS 09.08.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Probleem 59a meesterahva parema jalaga. Valud hakkasid u 10a eest. Viimasel kahel aastal on toiminud ägenemine. Hetkel lööb perioodiliselt jalga nii terava valu, et ei saa käia. Siis annab valu jälle järgi. Rohkem puhates valutab vähem. Töötab autojuhina ja valu paremas jalas. Ilmselt võib ka tööst tingitud olla. Uuritud on ainult ultrahelis artereid ja veene, verevarustus pidavat normaalne olema. Kas ja kus oleks võimalik teha põhjalik uuring, et tuvastada diagnoos ja valu põhjus ning määrata lõpuks ravi, mis leevendust tooks. Siiani on arst määranud valuvaigisteid ja viina kompressi, millest ei ole tuntavat efekti olnud.

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tere!

Kahjuks ei ole Teie probleemi kirja teel võimalik lahendada. Tegemist võib olla nii neuroloogilise probleemi kui ka liigestest tingitud vaevustega. Selleks, et välja selgitada valu tegelik põhjus, tuleks pöörduda neuroloogi ja/või ortopeedi vastuvõtule. Diagnoosi täpsustamiseks on vaja haige üle vaadata ja vajadusel teha täiendavad uuringud (röntgen-ü/v või muud). Milline uuringutest kõige õigem korraldada oleks, seda saab otsustada ainult peale arstlikku läbivaatust.
Seepärast soovitan Teil registreeruda vastuvõtule.