valu kindlas punktis selgroo piirkonnast 28.11.04 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

tere..
see valu tuli esile kunagi 5 a tagasi, kui suusatasin. olin tolla kõva suusataja ja ühtäkki tekkinud valu pärast lõppes see lõbu. nüüd kui kandsin rasket kotti õlal, tekkis sama valu samasse kohta uuesti.
valu väljendub umbes nii: nt suusatamise puhul, kasutades pea kogu ülakeha lihaseid suusakeppe kasutades, tekib valu u. 10 cm kaelast allpool selgroost vasakule poole jäävale (kuid selgrool, ühel lülil ja punkt nagu jääb vasakul mitte peale) kindlale punktile, mis u. näpu otsa suurune. selline torkiv ja surveline valu tekib korraks, kuid sinna kohta näpuga surudes, tunnen ka sarnast kuid tunduvalt nõrgemalt valu taas.

selline tunne, nagu surutakse mingid kondid kokku, või mingi närv. ei tea seda asja. aga vastik see on. tahaks taas suusatada, ilus talv ju väljas.

aga üleüldse kui tõsta mingeid raskeid asju pikka aega siis tekib valu. tundub, et siis kui ülakeha natsa pikemalt pinges hoida.. kasvõi siis kui lihtsalt pingutades lihaseid saaks valu esile tõsta vahest.

aga tänud ette ja ehk oskate aidata või soovitada, mis edasi teha.

argo

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Soovitan manuaalteraapiat.

Dr. Ain Pajos