Ülaseljavalu 19.02.24 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Umbes aasta tagasi järsu ehmatuse peale tuli ülaselga selgroo juurde (vasakule selgroo küljele õgade tasemele) tugev valu. Valu ei võtnud midagi ära, kestis umbes nädala ja voodireziimil sain korda. Läks mööda umbes paar kuud, tõstsin tööl rasket kasti ja keerasin pea vasakule ning hetkega lõi terve vasak külg kangeks. Taaskord selgroo juures valu. See kord nii lihtsalt ei läinud, valud kestsid umbes 4 nädalat, pea liikumine oli vaevatud, tundsin et kõige parem oli olla kui hoidsin oma pead kergelt vasakul küljel ja natuke kehast eespool. Käisin perearstil, tehti röntgen mis oli korras, 2x emos, kus sain valuravi ja valuvaigistid (arcoxia ja kodeiiniga paratsetamool), ka need ei aidanud, isegi natukene ei võtnud valu vähemaks. Tehti kompuuter. Ka see oli korras. Põletiku näitaja oli samuti korras. Diagnoosiks lihasevalu. Lisandus veel selgroo juures kramplik ja tulitav tunne, ühes kindlas punktis seljas ning pikalt püsti olles oli see väga tihedalt. Just selgroo küljel, mitte õlas, käes ega seljas. Käisin neuroloogil, tema ütles et kompuuter ei näitagi eriti rohkem kui röntgen, kuid mrtd hetkel vajalikuks ei pidanud. Saatis massaaži. Nüüd taaskord jopet selga pannes keerasin pead vasakule, tundsin selgroo juures krõnksu ja sekundiga tuli valu. Tunnen pidevalt pärast viimast korda selgroos seda krõnksu, see tuleb koos valuga. Pärast seda on natuke aega valus ja piiratud liikumine ja siis läheb üle. See on korduv ja korduv. Iga päevaselt juhtub seda vähemalt 5x ja tekib liigutuste tagajärjel ning selgroo pealt seda punkti katsudes on ka valus. Kas lihasevalud võivad seda tekitada?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist võib olla selgroo rinnalülidevahelise liigese või diski vähese nihkega. Asi selgub valu taastekkimise ajal neuroloogilise läbivaatuse käigus.

Dr. Ain Pajos
tel. 6748591
Neurodiagnostika