Imelik olemine 26.04.04 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.

Perioodiliselt esinevad järgmised hädad: hommikul ärgates ärevus, justkui maos "midagi suriseks", juba kerge füüs. koormus tekitab südamekloppimise, mis taandumiseks suht palju aega nõuab. Samas koormustesti tulemused head, pärast kilomeetri ujumist vaevalt tunneb pulsi sagenemist. Selline olukord püsib ca 2-3 tundi, siis korras. Peale lõunasööki vahel samasugune südamekloppimine, lisaks ebameeldiv, raske tunne kõhus (maos). Nägu ja kael, vahel ka ülakeha kuumavad, justkui oleks kõrge palavik. Tegelikult vaevalt üle 37, nii 37-37.2. Mõne tunniga jälle olukord korras. Sel ajal on ka südamelöökide "vahelejäämisi", kuid koormustesti tegija südamearst ütles, et need pole põhjustatud südame halvast seisukorrast, põhjuseks hoopis magu.
Alkoholi tarbin vähe (veini, õlut). Vahel peale kerget õhtust õlut ärkan öösel üles, jube paha olla, pulsisagedus ca 120, ärevus, kuid ümbes 10 minutiga kõik normis. Lisaks on sel ajal ka kauaks meeldejäävad, imelikud (vägivaldsed) unenäod. Viimati tükeldasin äripartnerit, kes võib-olla päriselus poleks nii karmi kohtlemist ära teeninud.

Olen 40, eelpool kirjeldatud hädad esinevad mõnenädalaste perioodidena, kuid mitte iga päev. Tavaliselt kevaditi, aprillis-mais.

Ravinud olen end Rennie ja palderjanitablettidega. Paistab, et isegi aitab. Kuid kindlasti on midagi efektiivsemat. Muidu on mõnel kevadel päris haige tunne just kõige ilusamal ajal, kuigi päris haigust pole leitud ega ilmselt polegi.

Ette tänades,
Buratino

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kui hädad muutuvad häirivateks soovitan psühhiaatri konsultatsiooni.

Dr. Ain Pajos