Veider olemine 05.11.23 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Probleem algas umbes 2-3 kuud tagasi, kui oli selline pingeline aeg. Sümptomid algasid öösel autoga kodu poole sõites. Esialgu tundsin paar päeva sellist väga veidrat suminat peas. Just nagu sipelgas oleksid kõndinud otsimikul naha all. Paari päeva möödudes jõudsin kalalt koju ja hakkas päris halb. Esmalt käis pea ringi, pea valutas hirmsasti, olin väga ärevil ja paanikas. Püsti tõustes just nagu maailm kaoks jalge alt. Tol õhtul kutsusin ka kiirabi. Kiirabi ei leidnud midagi. Südamerütm oli korras, palavik minimaalne. Sama olukord kestis veel möned nädalad. Selles vahemikus käisin emos paar korda. Seal võeti vereproove, mis kõik olid korras. Uuriti südant kontrolliti ka see oli korras. Käisin kompuutertomograafias kus vöeti peast pilt ja lisaks ka veresoontest. Kõik näidud, kõik pildid korras, aga ise tunnen ennast iga päev veidralt endiselt. Üldiselt jõudu,jaksu on, aga magan halvasti. Ärkan öösiti tihti ning olen hommikuti enne äratust püsti. Varasemalt ei olnud nii. Õhtuti väsin väga ruttu ära, kui näiteks vaatan televiisorit. Peas hakkab imelik ning siis aitab vaid silmade sulgemine. Tihti ei olegi vaja magada, aga pean lihtsalt puhkama, et siis jälle olla enamvähem korras.
Muidu tegelen aktiivselt spordiga, liigun palju, alkoholi tarbin harva. Suitsetasin, enam ei suitseta umbes kuu aega.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist võib olla siiski ärevushäirega. Soovitan neuroloogi või psühhiaatri konsultatsiooni.

dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika