Imelik haigus 21.02.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Olen 40-ndates naine.See imelik haigus on mul aga esinenud sellest ajast kui end mäletan.Sageduseks umbes kaks korda aastas,kevadel ja sügisel.Mind on viidud kiirabiga haiglasse ja olnud seal kuid mõttetult.Olen rääkinud kõikidele arstidele alates perearstidest.Ühel haigushoo ajal kui kutsuti mulle kiirabi viidi mind psühhiaatri juurde.Sealt siis saadeti lõpuks ka Jämejalga,mis oli samamoodi mõttetu koht minu jaoks.Olin seal nagu puhkusel,sest siis mul polnud enam ju viga midagi.Uuriti aju ja kõiki teisi elundeid,aga ei leitud midagi mis sellist seisundit võib põhjustada.

Nüüd siis haiguse sümptomitest.Algab tavaliselt siis ,kui mul hästi hea olemine ja ühel hetkel:
Variante palju-Kas läheb kõigepealt nägemine ära nii et näen nagu poolt eset korraga.On selline mulje nagu oleks kuhugi valguse otsa vaadanud et pärast ei näe
Siis edasi läheb käsi nõrgaks st selliseks raskeks jatuimaks,et selle käega ma midagi ei tunne enam,tavaliselt vasak.
Siis edasi liigub see nõrkus üle näkku ja siis on selline tunne nagu oleks tehtud tuimestav süst enne hamba välja tõmbamist.Keel on pehma ja rääkida ei saa,sõnad ununevad ära või ei tule välja.Siis läheb terve pea seda surinat täis ja tunnen kuidas hävitab ajusid.
Iga kord kardan,et kas muutungi enam normaalseks tagasi.
Sel hetkel ma ei minesta ,olen teadvusel kuigi rääkida ei oska,seni kuni see üle läheb.Siis võib sama asi teha ka teise ringi uuesti ja mingi tunni jooksul normaliseerub ilma millegagi vahele segamata.
Lõpptulemuseks on aga hästi tugev peavalu ja selline tunne nagu oleks kusagil vaakumis.Teiste jutt kõrval kostab sellise kõminana.Üldiselt väga vastik enesetunne,mida ei soovitaks kellelegi.

Oleks ,et teaks selle haiguse nimegi,või mis see on,otsiks ise mingit ravimit,aga keegi ei tea,pole kuuklnudki.Ise arvan et on vereringehäired,aga see ainult arvamus.Ostsin apteegist ginko-biloba toidulisandeid ja loodan et see kiirendab vereringet,aga pole seni aidanud
Üks asi ehk,mis kunagi nooruses aitas oli see,kui 2 aastat käisin võrkpalli trennis.Siis ei olnud.Kas siis ehk sporti teha,aga ikkagi mis imelik haigus see on ja mis on selle nimi.

Kardan,et jutt tuli nii pikk ,et keegi ei viitsi seda isegi lugeda,aga lühemalt poleks ju selgust saanud,ega ei saa ehk praegugi.

Ehk leidub mõni hea inimene,kes on midagi kuulnud sellisest haigusest,ma tänan juba ette,ehk oskab midagi soovitada.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Usun et tean haiguse nime ja ka ravi.
Helistage tel 6 748 591

Dr. Ain Pajos