pea on imelik 05.01.06 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Olen 21 aastane neiu ja mure on järgmine.
24.12.05 õhtul hakkas äkki pea nii ringi käima, et pidin seinast kinni hoidma, et mitte kukkuda. Kuna aeg oli hiline, läksin ruttu ruttu voodisse, aga isegi pikali olles käis pea meeletult ringi. Arvasime emaga, et kas vererõhk ( aparaati meil käepärast hetkel ei olnud) või siis ilmast. Eks kõigil on ju vahest paha olla. Aga hommikul üles tõustes olukord eriti parem ei olnud. Ikka selline imelik tunne oli peas, pea käis nagu õrnalt ringi ja üldse uimane kuidagi oli see olemine. Lootsin, et küll läheb see imelik olemine mööda. Aga ei. Kogu aeg oli selline paha olla, nõrk, uimane, väsinud, pea käis ringi. Selline tunne, et kohe kukun kokku. Käisin 30.12.05 perearsti vastuvõtul, tema pani diagnoosiks healoomuline peapööritus. (vererõhk oli korras 120 / 80- le ja seda ka kodus olles). Kirjutas välja ka Betaserc`i. Ja pidin selle siis välja ostma, kui tõesti paremaks ei lähe. 02.01.06 käisin ka verd andmas ( tean et ta vaatas veresuhkrut ja settereaktsiooni,aga mida veel, seda ma ei tea, sest verd andsin 3 totsikusse). Aga analüüsid olid korras. Kuid 31.12.05 käis peast ( vaskult poolt, pea keskelt,nati isegi kukla poolelt ja kõik see pool läks kuumaks) kaks teravat/ tugevat valu läbi. Selline tunne nagu keegi oleks terava kirvega löönud. Ja tänaseks, pole see paha olemine mööda läinud. (ei ole neid tablette veel välja ostnud, mis perearst kirjutas). Pea on selline imelik, nagu vatti täis, iiveldama ajab ja need imelikud valud käivad hästi kergelt aeg ajalt peast läbi. Ja nüd nagu meelekohast,vasaku kõrva pealt on nii imelik see pea aegajalt, selline tunne nagu see koht sureks ära või hästi raske on see koht. Ja annab tunda kuni vasaku silmani. Kardan meeletult, et mis see olla võib.
Kui see peaks veel oluline olema, siis mu emal on migreen ja isal oli 8 aastat tagasi peaoperatsioon ja haiguseks oli/on anorüsm. (nüüd on raske puudega) ja sügisel algul avastati tal ka epilepsia, mis pidi olema arvatavasti trauma tagajärg.
Sooviksin teada, millest mul see kõik olla võib? Kas pea on külma saanud (meningiit oli vist haiguse nimi) või tõesti võib see olla närvidest ja stressist ( lõpetan ülikooli ja käin ka tööl)?
Jään ootama Teie vastust.
Ja see on väga kena Teist, et te tasuta nõu jagate. Jõudu ja jaksu Teile, Teie tegemistes.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Ühest vastust siin ei ole. Võimalikud on häire sisekõrva tasakaaluorganis(järsk pesringlus) mis tavaliselt mõne ajaga möödub, samuti närvivalud peas seoses kaelalihaspingetega. Tundub aga et teil on labiilne närvisüsteem ja kalduvus ärevushäirele/depressioonile mis toob mitmesuguseid tundeid ja tõenäoliselt vajaks ravi.

Dr. Ain Pajos