peas pigistustunne 18.01.04 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

olen 55a naine.Umbes 6aastatkannatan peas,otsmikul,põsesarnadel,kõrvadel-rändavat pigistustunnet.Pea huugab nagu külmkapp.Higihood.Selgroos on 2 lüli valusad.Pikali heites tuleb kohe kuumahoog,teisele küljele keerates sama lugu.Valjut häält ega müra ei kannata.Mälu on väga halb,ei leia asju üles.Eelmisel aastal käisinTallinas neuroloogi suulisel konsultatsioonil.Pealtvaatluse tulemus -altsheimeri tõbi.Ravi ei olevat.Leppisin sellega.Sooviksin teada,kas perearst või kohalik närvitohtervõiks mind ajuuuringutele saata?Kas sellised sümtomid on iseloomulikud alaltsheimeri tõvele? Tänan vastuse eest.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Soovitan konsultatsiooni teise neuroloogiga. Alzheimeri haiguse diagnoosiks on vajalikud lisauuringud ( kompuutertomograafia, EEG) millele suunab neuroloog.

Dr. Ain Pajos