Pea pigistus 05.09.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Umbes poolteist kuud tagasi tekkis pärast meeldivat puhkust tööle naastes rinnus rõhuv tunne. Näiteks kui minna kiiremal sammul trepist üles, siis süda hakkas ebatavaliselt kiirelt lööma. Umbes nädala pärast tekkis alates kõrvatagustest pähe selline pigistav tunne nagu oleks müts tugevalt pähe tõmmatud. Järgneva nädala jooksul levis see pigistav tunne vasakusse näopoolde ja sealt kaela. Mõne aja möödudes pigistustunne näost ja eriti kaelast osaliselt taandus ja on konsentreerunud kõrvade ümbrusele ja peale. Pigistus on tavaliselt nõrgem hommikuti, kuid hakkab tavaliselt alates lõunast tugevnema. Vahel hakkab rahulikult paigal istudes süda tugevalt lööma nii et lööke oleks nagu terves kehas tunda. Pulss on siis umbes 70-80 ringis. Vahel hakkab mõni lihas paarikümneks sekundiks tõmblema. See kaob aga alati peatselt. Õhtuti on väike palavik 37.1-2. Alustasin visiidist perearsti juurde. Tehti EKG ja vereproov ning mõõdeti vererõhku. Nimetatud proovid mingisugust viga ei näidanud. Edasi läksin neuroloogi juurde. Tehti uus vereproov, aju CT uuring ning tegin tutvust kummihaamriga. Neuroloog ei osanud mingisugust haigust diagnoosida. Käisin kindluse mõttes ära ka kõrva- ning silmaarsti juures: mingit viga ei leitud.
Enne pole elus kunagi tõsisemalt haige olnud. Depressiooni all omateada ka ei kannata. Tööl ja isiklikus elus läheb kenasti. Ometi häirib mind see pigistus-tunne peas. Oskate äkki öelda mis siin aidata võiks?
25a mees

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Ilmselt on tegemist siiski depressiivse seisundiga, mis võib põhjustada regulatsuioonihäireid ja sellest mitmesuguseid vaevusi.
Soovitan tulla konsultatsioonile.

Dr. Ain Pajos