maitse ja lõhna tundmise häire. 12.07.03 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

selle aasta mai algul käisin hambaarstil igeme pöletikuga,pandi jodoformi igemele.Arst naljatas,et teeme paha maiku suhu,siis avastasin ,et ma ei tunne rohu maitset.Ei pööranud sellele tähelepanu.Kaks nädalit hiljem sõin öunu,millel tundsin mingit spetsiifilist maitset. Ei pööranud tähelepanu,arvasin,et õunad on kuskil seisnud(olid kodumaised).Juuni alul hakkasin tundma seda sama spetsiifilist lõhna nõudepesuvahendil hambapastal,igast topsist kust joon,maasikatel mis söön,iga kapi mis avan viskab vastu sama lõhn.Toitude söömisel tules sama maitse suhu.röhitised mis üles tulevad on sama maitsega.Olen käinud kurgu-nina arsti juures.Tehti pildid põskkoobastest,hammastest,koljuluudest,kõik on korras.Neuroloog arvas ,et viirus vöi ülepingest,kuid seda kummagit ei ole praegu.Neuroloog kirjutas Fluanxoli 1tbl päevas ja kutsus tagasi 2 nädali pärast.Kas tõesti pean ootama jälle 2 nädalit,et asi hullemaks läheks.Rohtu olen võtnud 4päeva ,paremust ei ole tulemas.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Selle ravimi toime hakkab ilmnema alles 2-3 nädala pärast. Soovitan niikaua kannatust.

Dr. Ain Pajos