Mõru maitse suus 02.05.22 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Aprilli algul tuvastati haiglas EEG käigus kerged epileptilised sündroomid. Raviks määrati Lamictal seitse päeva 25mg 2x päevas, edasi 50mg 2x päevas. Kas on võimalik, et selle ravimi kõrvalnähuks on mõru maitse suus?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kui mõru maitse ja ebameeldiv lõhn esinevad lühiajaliste hoogudena, võivad need olla epilepsiahood. Kui maitse on pidev ja seostub ravimi võtmise algusega on võimalik ravimi kõrvaltoime.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika