Valud kätes 20.05.03 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Mul on mure mu vanaema pärast. Ma ei oska täpselt öelda, kas tegu on närvidega seotud valudega...kuid kirjeldan veidi olukorda. Nimelt tal hakkasid u pool aastat tagasi käed valutama. Ütleb, et vahest valu jookseb ühest kohast teise - kord käelabades, seejärel õlapiirkonnas jne. Ütleb, et käed on nii nõrgad, et ta ei jaksa omale tekkigi peale tõmmata ega kruusi käes hoida! Arst määras talle algul süstid (vist oli Diclofenac), need võtsid valu ja vanaema oli nagu terve. Kui süsti mõju kadus, hakkas kõik otsast peale. Ta on vahepeal ka haiglas käinud, tablette sööb...meie kandi arstid ei oska öelda ka, millega on tegu.... Praegu sööb ka valuvaigisteid, kuid need eriti ei aita....
Ehk oskate öelda, millega võiks tegu olla? Või kui see on närvivalu, kas see siis tõesti kestab igavesti ega anna kunagi järele???
Ette tänades!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tõhusa ravi saab soovitada alles peale õiget diagnoosi. See eeldab aga vähemalt haige läbivaatust. Soovitan minna vanaemaga neuroloogi vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos