Hiv peiteaeg 22.09.16 / Nakkushaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Küsimus on selles, kui kaua hivil on peiteaeg? olen lasknud 2 korda kontrollida, 7 nädalat ja 11 nädalat peale tatoveerimist, mõlemad analüüsid on olnud negatiivsed aga hirm ikka kestb, et äkk polnud piisavalt aega möödas, olen nii kurnatud sellest hirmust ja kahtlustan, et äkki mul on hüpohondria, kas soovitate mulle veel analüüse anda või minna psühholoogi juurde?

Ette tänades ja tervist soovides,

Arst vastas:

Aino Rõõm

dr Aino Rõõm

Infektsioonhaiguste arst

Ida-Tallinna Keskhaigla

Tere!
Peiteperiood on 1 kuud aga testidega saab nakatumist kindaks teha varem. Kuna ma ei tea , kelle juures ja milliseid teste te olete teinud, siis kahtluse korral minge perearst või infektsionisti vastuvõtule. HIV viiruse testid on erinevad ja kõige varem näitab viirusega nakatumist HIV RNA uuring ja see test on positiivne alates 12-14 päevast peale nakatumist. HIV viiruse kapsiidi antigeeni (p24) saab määrata koos viirusevataste antikehade testiga, nakatumise järgsel 3-4 nädalal. Vajalik on uuring ka B-hepatiidi ja C-hepatiidi osas, tätoveerimisel on võimalik ka nende viiruste ülekanne. Korduvuuring on teie puhul kindlasti vajalik, et saaksite üle oma hirmust.
Parimar soovides
Aino Rõõm