puukentsefaliit 01.07.15 / Nakkushaigused

Külastaja küsib:

tere,
kaebuste kirjeldus ja analüüsid on lisatud failina. Lühidalt: paar nädalat palavik 39-38, hetkel palaviku ja kaebusi ei ole. ise ei ole märganud, et puuk hammustaks. Analüüs näitas puukentsefaliiti 1,6 Img. hetkel kaebusi ei ole, kuid arsti vastuvõtt on alles 09.07. palun andke teada kas 1,6 on väga halb näitaja? aastal 2013 ( 04.04 ja 28.05 .2013 tegin vaktsiini puukentsefaliiti vastu, kuid kahjuks 3 süst jäi tegemata. Kas Img 1,6 võib olla vaktsiinist põhjustatud?

Arst vastas:

Aino Rõõm

dr Aino Rõõm

Infektsioonhaiguste arst

Ida-Tallinna Keskhaigla

Tere!
Kuna teil jäi vaktsineerimine pooleli aga puukentsefaliidi vastased antikehad on olemas, siis vajate täpsustavat uuringut . Ka kahe vaktsiini tegemise järgselt tekib immuunsus puukentsefaliidi vastu aga selle kestvust ei saa täpselt määrata. Vaktsiieerimise järgsed antikehad ( teie kirjas tõenäoliselt numbriline näit 1,6 Img) näitavad, et sellesse haigusesse te ei saa haigestuda, kuna teil on antikehadena immuunkaitse olemas. Käige ära vastuvõtus ja saate täpsema diagnoosi.
Tervitades
Aino Rõõm