sügelus, kipitus, lõhed, punetus genitaalidel ja naba põletikus, palavik 1 päev 21.03.20 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen 33-aastane naine, abielus. Mul on kolm last. Viimasest sünnitusest möödas 7 kuud. Esimesel sünnitusel olid 3. astme rebendid ning kannatan sellest ajast peale roe lekkimise all. Seetõttu on bakteriaalsed vaginoosid ning tupeseen mu alatiseks kaaslaseks olnud. Aga hetkel asjalood eriti hulluks läinud. Suurte häbememokkade liitumiskohas (üleval) on lõhe, mis ei parane kudiagi ja veritseb. tupe väline on kõik ärritunult punane ja sügeleb meeletult. Seetõttu olen ka hetkel seksuaalelu vältinud. Rasestumisvastase vahendina oleme muidu kasutanud ainult kondoomi. Ravimeid ei võta aastaid. Klotrimasool ei ole seekord aidanud. Samuti pole abi olnud Multy-gyn actigelist. Samuti ei aidanud suukaudsed probiootikumid. Lisaks sellele sügeleb päraku ümbrus ning sealgi tekivad lõhed-peamiselt sügamisest. intiimpiirkonna lõhedele tekib vahepeal kollane koorik peale aga sügelus algab peatselt uuesti ning haavand kooriku all ei parane. Mida veel proovida? Hetkel ju vastuvõtule ei saa.. Veel teeb muret naba- ma ei tea, kas see ka seotud omavahel, aga see on seest punane, seal väiksed valged villid ja sügeleb ja kipitab samamoodi. Kasutan fucicort salvi-perearsti soovitus. Kuna asi 3 päevaga ei paranenud, proovisin nüüd joodiga määrimist- ühel päeval oli ka väike palavik. Hetkel õnneks enam pole.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 33-aastane

Tegemist on häbemehaavanditega, mida tuleks täpsemalt uurida ja analüüsida, kuna probleem kestab.
Broneerige mulle aeg, töötame osalise koormusega, majja sissepääs on tervetele eraldatud:
http://naistearst.ee.klient.veebimajutus.ee/?pid=14&sid=141

Vajalik oleks võtta haavandi paneeli uuringud, tupest kandidiaasi paneel, Atopobium, Gardnerella.
Välistada tuleks genitaalherpese infektsioon ja muud STLI.

Seniks saate pesemiseks kasutada intiimpesugeeli Lactacyd roheline, mis on mõeldud sünnitusjärgsetele patsientidele ja on antibakteriaalse toimega. Tugeva sügeluse korral on apteegis uus PruriGyne kreem. Perianaalselt (pärasoole ümber) tuleks esmalt Klotrimasool kreemi määrida. Sügamine on halb, perearstil tuleks välistada ussid ja muu infektsioon, eriti, kui kodus on loomad, ka koduloomad.
Saatke minu töömeilile glitter@naistearst.ee oma isikukood, saan vaadata analüüse, patoloogilise sünnituse kulgu ja probleeme ning kaugtöö vormis anda nõu.
Vajate elustiili- ja toimetuleku nõustamist, fekaalinkontinentsi korral tuleks teha lahkliha plastiline-korrigeeriv operatsioon.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee