Kas herpes? 29.10.12 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen juba kaks aastat üritanud välja selgitada, mis haigus tekitab mulle korduvalt probleeme. Olen käinud nii naistearsti vastuvõtul kui ka suguhaiguste arsti juures ja mulle on tehtud erinevaid analüüse, viimasel korral(veebruaris) tehti arsti sõnul kõik võimalikud analüüsid. Analüüsid on siiani tuvastanud seenhaiguse ja ureaplasma parvumi. Mõlemat haigust olen arsti poolt kirjutatud ravimitega ka välja ravinud. Ureaplasma parvum andis negatiivse tulemuse peale kolmandat ravikuuri ja seenhaigus ilmneb peale ravi saamist poole aasta jooksul alati uuesti.
Peamine sümptom, mis on paari aasta jooksul kõige enam ilmnenud ja häirinud on punetav ja valulik laik suurte häbememokkade ligiduses, aga mitte nende peal. Sageli esineb selline ärritus vahetult ennem või peale menstruatsiooni. Korra olen läinud ka erakorralisele vastuvõtule, et näidata arstile punetavat laiku, aga seal öeldi, et ärritus on tekkinud raseerimisest.
Veebruaris andis minu partner herpes-analüüside jaoks proovi ning selle vastus oli negatiivne(partneril on ilmnenud punased sügelevad väikesed täpikesed sugutil, viimati kevadel).
Sellel nädalal tekkis mul ärritus suurele häbememokale. Esialgu oli lihtsalt kerge sügelus ja kipitus. Paari päeva pärast ilmusid veritsevad "augukesed" häbemele, mis olid väga valulikud ja kipitavad. Edasi muutusid "augukesed" laikudeks ja valulikkus ja kipitus on vähenenud.
Kas võib olla, et tegu on ikkagi genitaalherpesega?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija! Andmetest selgub, et olete 30-aastane. Teie kirjelduse järgi võib olla tegemist ka genitaalherpesega, sest GH esineb ka ebatüüpilisi vorme. Kuna tegemist on viirushaigusega, siis laboratoorne kinnitamine on väga keeruline, haavandist analüüsi võtmine on erakordselt ebamugav ning sageli valenegatiivne. Hea on see, et uus uuring on haavandi paneel, mida tehakse www.laborid.ee. Kogemus näitab, et arukas on ravida, mis on odavam ja valutum.
Soovitan broneerida aja vastuvõtule, et olukorda reaalset hinnata kas online teel, meili teel või telefoni 6014331 teel.
Kasulik on vaktsineerimine emaka kaela vähki põhjustavate kõrge riski viiruse tüüpide vastu ja genitaalkondüloome põhjustavate viiruste vastu.
Sagedaste nakkuspuhangute vastu aitaks immuunsuse tõstmine, elustiili muutmine, toimetulek ägenemistega jpm, mida saaks arutada reaalsel vastuvõtul. Saatke minu töömeilile oma isikukood aja broneerimiseks.
G.Litter, naistearst.ee, Piritalt-Maarjamäelt