Turse 23.05.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, enamus kuust olen maadelnud tupeseenega. Nüüd umbes nädala pole sümpotmeid olnud (kipitust, sügelust, voolust.). Kuid miks on nüüd tupp selline veidi turses pikemat aega ning voolust pole pea üldse? Paar korda olen kasutanud ka vagisani oovuleid, kuid nendega tekkis väga kuiv tunne tupes. Proovisin mehega vahekorras olla aga ka see oli veidi ebamugav. Pille ega muid ravimeid üldiselt ei tarbi.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, kõigepealt täpsustage, kas ikka on tupeseenega tegemist. Vahel on tupekuivus, mikrofloora muutus ja sellest kaebused. Seega pöörduge günekolooguile. DRKadastik