Eeterlikud õlid raseduse ajal 22.05.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Küsiks, kas sidrunheina eeterlik õli on kuidagi ohtlik kõhubeebile? Lugedes leidsin info, et seda tasuks vältida raseduse ajal. Mida see siis teeb?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Sääskede peletuse eesmärgil sidrunheina eeterliku õli kasutamine ei tohiks kuidagi kõhubeebile ohtlik olla.
Kõik ravimtaimed on ka ravimid, kuid teaduslikke uuringuid tehakse nendega vähe ning raseduse ajal suukaudselt kasutatavate ravimtaimede korral peaks olema pigem ettevaatlik.
Sidrunheina eeterlik õli nahakaudselt loodet ei kahjusta.