Mensturatsiooni väline veritsus 23.04.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Mul on mensturatsiooni väline veritsus ja mu enda õde luges internetist Tsükliga seotud enesetunde muutused on suures osas seotud eelkõige östrogeeni ja progestreooni tasemega. Apteegis käsimüügis on olemas mungapipra viljade ekstrakti tabletid, mis aitavad kas tohiksin midagi sellist tarbida

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Tsüklivälistel veritsustel võivad olla erinevad põhjused. Mungapipra viljade ekstrakti tabletid/ Prefemin, Agnucaston/ toetavad progesterooni taset ning võite neid rahulikult võtta.
Kui teil tsüklivälised veritsused korduvad, siis kindlasti on soovitav minna kontrolli, et välistada emakaga, emakakaelaga, põletikega seotud põhjused.