Douglase õõnes vedelik 10.04.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, käisin kõhupiirkonna uh tegemas. (Neerukivide kahtluse tõttu). Uuringu vastusel on kirjas kaks asja mis tekitavad küsimust.
1. Mis tähendab - Mõlemapoolsed neeruvaagnad ja karikad laienenud?
2. Mis tähendab - Emaka taga Douglase õõnes vedelik kihiga 1,3 cm.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 25-aastane

Ultraheli diagnostika leid kirjeldab nähtut: Mõlemapoolsed neeruvaagnad ja karikad laienenud. Raviarst, kes uuringule saatis mõtiskleb nüüd, teeb kokkuvõtted ja püstitab diagnoosi.
Emaka taga Douglase õõnes vedelik kihiga 1,3 cm. Füsioloogiliselt esineb vedelikku n ovulatsiooni järgselt, mis enamasti ise imendub. Patoloogia korral tuleks välistada põletikud jms.
Küsimused lahendab raviarst, kes tellis uuringud ootusega, et saab selgust esialgsetes diagnoosides ja saab püstitada kliinilise diagnoosi ning siis vajalikud toimingud.
Alati võite tulla reaalsele vastuvõtule, günekoloogiline ultraheliuuring on väikevaagna suhtes täpsem ja võimsama lahutusvõimega.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7