Pruun voolus ja raseduse soov 29.03.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Mul on suur soov rasestuda oleme proovinud 8 kuud.
Mul on alati olnud regulaarne tsükkel 27 päeva. Pärast proovima hakkamist on olnud 26-29 päeva. Ja see kuu pidid
hakkama päevad eile aga selle asemel on pruun voolus ( väiksed tükid ka sees),mida olen tavaliselt näinud päevade lõpus. Kuna olen palju lugenud lootsin,et tegu on rasedusega aga tegin testi ja see oli negatiivne. Milles võiks asi olla? Millal tuleks arsti juurde minna? Kas on muretsemiseks põhjust? Pole kunagi mingeid rasestumisvastaseid vahendeid peale kondoomi kasutanud.
Veel uuriks,millal tuleks uurima hakata,miks rasedaks ei jää, kas tuleks oodata 12 kuud?
Mul on olnud varajane raseduse peatumine ( 2018) emakamüoomi eemaldamine, emakakaela konisatsioon ja hetkel ka hpv jätkuvalt positiivne.
Võtan vitamiine,teen trenni,mida veel peaks tegema,et kiiremini rasestuda?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 34-aastane

Teie puhul on tegemist koormatud anamneesiga. Soovitan koheselt broneerida aeg viljatusuuringute spetsialistile, kasvõi AMH määramiseks, mida võite ka ise tasudes SynLabis teha.
Märkige üles menstruatsioonide 1. päevad, apteegi käsimüügist võiksite osta ovulatsioonitestid ja teha neid patsiendi info järgi. Ei tasu lihtsalt oodata, sest ka uuringud võtavad aega.
Seni, kuni rasedust ei ole, saate end tulevikuks kaitsta erinevate HPV vähkide eest HPV vaktsiiniga Gardasil 9. Vanuse tõustes terviseprobleemid süvenevad ja neid tuleb juurde, alates 37-eluaastast langeb naiste viljakus oluliselt, kiirustage.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7