Kas lahklihal võib olla ekseem? 24.03.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Lapsest saati ca 8.a on mul tekkinud kukla piirkonda ja teinekord kõrva taha ekseem, mida olen edukalt ravinud diprosalici lahusega (nooremana oli kreem fucicort). Mõned päevad kasutan, siis on tükk aega rahulik (paar nädalat) ja mingi aeg tuleb ta siis tagasi (võib-olla stressirohkemal perioodil), siis jälle kasutan lahust ja nii edasi.

Ehk aasta tagasi või rohkemgi tundsin ka lahklihal ja selle ümbruses sügelust, enda peas panin kohe kokku, et ehk on ekseem seal välja löönud, mõned korrad kasutasin diprosalici, mis kipitas ja siis oli rahulik jälle. Nüüd on sügelus lahkliha piirkonnas vahelduva eduga jälle tulnud ja läinud, kuid mõtlen, kas minu loogika üldse peab paika, kas ekseem saab lüüa lahklihale ja kas on ohutu seda ravida diprosalic lahusega või tuleks siiski pöörduda perearstile/naistearstile, et saada muu ravim? Võib-olla töötab isegi midagi käsimüügist? Hetkel pole julgenud sinna midagi arsti nõuta rohkem toppida, arvestades, et diprosalici leht toonitab, et kasutamine on ainult välispidine.

Lähen kindlasti ka vajadusel arstile, kuid soovisin esmalt Teie arvamust.

Suur tänu ette
Lugupidamisega
Patsient

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Lahkliha on samuti kaetud nahaga, kus võivad avalduda kõik nahahaigused k.a. ekseem, psoriaas jm.
Apteegi käsimüügist võite kasutada Lenitiva kreemi, kindlasti sobib Fucicort või Fusidin.
Olukorra täpsustamiseks on soovitav pöörduda dermatoloogi ehk nahaarsti või günekoloogi poole.