Lahklihal katkine koht 06.05.13 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

18. aprillil tegin aborti. Analüüsid, mis võeti, olid kõik korras. Määratud antibiootikumidega tekkis mul tupeseen (paar aastat tagasi on mul ka seda olnud), kuigi tegin Floragyni oovulitega ennetusravi. Siis ostsin Eccocillini vaginaalkapslid ja tegin sellega 6päevase ravi (lõpetasin 30. aprill) ja lisaks sõin Lacto sevenit. Kahe nädala möödumisel (3.mail) käisin konrollis, arst vaats üle ja ütles, et kõik on korras. Võttis ka mingid proovid, et saaksin hiljem panna Mirena spiraali. Vastused saan teada u 18.mail.
Aga eelneval õhtul või samal hommikul tundsin õrna valu lahkliha juures. Mõtlesin, et olen midagi taolist varem ka tundnud, sest mul seal varasemast sünnitusest(sünnitus aasta 2012 alguses) lahklihalõike arm ja ei maininud seda arstile. Pärast arstil käiku tundsin pissil käies ka kipitust. Vaatasin peegliga, et seal lahklihal peenike riba taoline ala, millel nahk katki. Nüüd olen peale wc-s käiku loputanud seda kohta ja pannud peale Sudokreemi. Samuti toas olles kannan seelikut ja alla aluspükse ei pane, et haige koht saaks õhku. Täna aga juba 6.mai ja terveks pole see koht veel saanud. Ise mõtlesin, et äkki tuli see katkine koht sellest, et öösel seda vaginaalkapsli sisu voolas ju natuke välja ja ehk sai lahkliha liigselt niiskust ja hakkas hauduma ning sellest läks katki.
Kas on mingit kreemi, mida sinna saaksin määrida või mida ma peaksin lisaks tegema? Kas peaksin minema uuesti naistearsti juurde? Samas sinna pikk järjekord.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Soovitaks panna klotrimazol salvi ,mille saate osta apteegist . Selline lõhe on tingitud ikkagi tupesenest. Peale paarikordset kreemi kasutamist peaks probleem olema lahendatud. KUI ikkagi püsib, siis võite ka perearstile minna, kes kirjutab tupe kuulikesi tupeseene jaoks.
Dr Kadastik