Põiepõletik 21.03.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere pöördun murega seoses intiim piirkonnas,on pikemalt aega vaevanud ,põie täis tunne ja õrn kõhu valu vasakul pool,peale põie häda laskmist lõpp tulitav ja põlev tunne gliitori osas ,peale põie lõpetamist kipitav tunne mis põleb kas on põiepõletik/krooniline või viitab millegi muule ,pole varem olnud nii? Olen mures,küll sain telefoni teel rohud antipootikumid arsti poolt, aga pole abi saanud,ikka sama tunne.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Kirjelduse järgi on teil tsüstiidi ehk põiepõletiku kaebused. Antibiootikum peaks kaebusi leevendama 2-3 päevaga ja kuur tuleb kindlasti lõpuni võtta. Lisaks rohkelt vedeliku tarbida ( vesi, põietee, kummel). Kindlasti ei sobi alkohol, vürtsikad toidu, kohvi. Kui teil kaebused nädalaga ei leevendu on kindlasti soovitav minna kontrolli, vajadusel teha uriini analüüs, tupest põletikuanalüüsid.