Põepõletik ja antibiootikum 13.05.19 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Ma olen 11.nädalat rase ja mind kimbutab põiepõletik (põiepõletik on minu puhul krooniline). Uriinist avastati coli bakter. sain raviks Nitrofurantoin. Kahjuks on ravikuur kohe läbi ja paremaks ei ole läinud, ikka ärritab kõvasti põit (urineerimisel valus ei ole). Kui määratakse uued ja tugevamad antibiootikumid, kas see võib kuidagi loodet kahjustada kui tarvitan raseduse jooksul mitu nädalat antibiootikume? Ma olin juba mures Nitrofurantonini tarvitamise pärast, kuid nüüd kui veel tugevamad määratakse kardan rohkem. Kuidas põiepõletik lootele mõjub? Kahjuks looduslikud meetodid ka ei leevenda.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 29-aastane

Rasedatel tuleb ravida kõik haigustekitajad, mis leitakse. Ravi on alati ohutum, kui ravimata jätmine. Nitrofurantoiin on leebe sulfoonamiidide rühma kuuluv ravim, mida mõned rasedad tarvitavad kuni raseduse lõpuni pidevalt. Antibiootikum valitakse tekitaja tundlikkuse järgi ja vaid selline, mis on lubatud rasedatele.
Usaldage oma raviarsti, ta valib kindlasti parima ravimi rasedale.
Rohke vedelik tuleb kasuks, kuid ei ravi patoloogilisi baktereid. Ravimata jätmise korral võib rasedus katkeda.

Palun vabadust pisut hilisema vastuse korral väga mõjuvatel põhjustel.
G.Litter M.D.
naistearst.ee