Veritsus, määrimine ja vereklombid. 02.03.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, naisel tekkisid väga imelikud sümptomid. Küll veritseb, määrib ja tupest tulevad vereklombid. Sellega kaasneb ka kõhuvalu. Tal muidu diagnoos-kilpnäärme alatalitus. On juba mitmete arstide juures käinud ja ei saa kusagilt abi. Kasutab pille juba 5a. Ehk olete varasemalt taolise teemaga tegelenud. Ma ise lugesin sos pillide kohta ,et pmst sümptomid klapivad aga milleks sos pill kui tarvitab tavalisi pille.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 23-aastane abivalmis sõber

Olete tubli, et pöördute ja küsite nõu. Vastab tõele, et antibeebipillide tarvitamise ajal ei ole mitte mingit vajadust kasutada SOS pille, kui eelmisi on tarvitatud vastavalt patsiendi juhendile. Unustasite kirjutada, milliseid antibeebipille neiu tarvitab? Kas kombineerituid või ühefaasilisi?
Kõikide günekoloogiliste alakõhuvalude ja -veritsustega tuleb esmalt välistada STLI sugulisel teel levivad infektsioonid: vähemalt urogenitaalne klamüdioos, gonorröa ja Mycoplasma Genitalium. Teiseks on oluline günekoloogiline ultraheliuuring limaskesta paksuse ja munasarjade ja väikevaagna anatoomia ning seisundi täpsustamiseks.
Soovitan tulla vastuvõtule, aja saab broneerida koheselt veebis.
Tasuta saaksite vastuvõttudele noorte nõustamise keskustesse.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7