Menopaus ja veri seksides 28.02.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Vanus 51.a. päevi ei ole olnud 3 aastat ja nüüd seksimise ajal tuli verd😢 Mis võib olla selle põhjuseks🤭

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 51-aastane

Tegemist on postmenopausaalse veritsusega, otsekohe pöörduge naistearstile, kasvõi valvetuppa hommikul, tööpäeva jooksul.
Meelde tuleb jätta viimase menstruatsiooni ajal olnud vanus, see on menopaus, kas siis 48?
Reegel on loogiline: kes paaris aastal sündinud, need käivad paaris aastatel onko-günekoloogilises kontrollis ja vastupidi: rinnavähi sõeluuring mammograafia, perearst, naistearst. Emaka kaela vähi sõeluuringud 50, 55, 60, 65a. Sõelmammograafiad 50-68 eelneva skeemi järgi. Kas vähi sõeluuringud on tehtud?
Kui ohtlikud seisundid on välistatud, siis tuleb tegelda tupekuivusega, uusim:
https://shop.hoiamed.ee/toode/kaitsev-ja-niisutav-intiimgeel-protettivo/
DermoXen intiimkaitsegeel
enne vahekordi: https://shop.hoiamed.ee/toode/vitexyl-lubrikant-geel/ DermoXEN VITEXYL on lubrikant geel

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7