Valge punn/laik häbemel 13.02.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Käisin kirurgiliselt kondüloome häbemelt eemaldamas 6.02. Paar päeva hiljem tekkis ühe asemele valge laik/punn, umbes 0,5cm ja selle keskel on pisike auguke. Mingit vedelikku see välja ei aja, kuid katsudes või pigistades on valus.
Võtsin ühendust ka enda arstiga ja ta soovitas määrida Braunovidoniga. Seda kasutades läks see koht pehmemaks, aga katsuda või pigistada on ikka valus.
Kahjuks ei ole võimalust lähima paari nädala jooksul arsti juurde minna.
Oskate te öelda, mis see olla võiks ja mida saaks ise ette võtta?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

See võib seotud olla naha karvanääpsu või rasunäärme ärritusega peale kirurgilist kondüloomide eemaldamist. Kasutage Braunovidoni 7-10 päeva. Oluline on mitte lisaks ärritada ehk mitte pigistada ega näppida. Riietus võiks olla hingav, mitte sünteetiline ega liigselt kitsas-umbne.