Evra plaastrid ja päevade hilinemine 31.01.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Mure nimelt mul järgmine, et kasutasin varem evra plaastreid ja kandsin nädal aega viimaseid kauem. Siis otsustasin täielikult loobuda neist. Viimased päevad olid 5.detsember. Uues päevad pidid algama 04.jaanuar. Tänaseks päevaks ei ole ei määrimist ega menstruaal alanud. Milles võib mure seisneda? Olen teinud kaks rasedustesti, mis mõlemad negatiivsed

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 37-aastane

Kirjutage üles 7-päeva peale viimase EVRA plaastri eemaldamist. Kõik selge, sest mitmete kombineeritud vahenditega: kombineeritud antibeebipillid, EVRA plaastrid, NuvaRing, muutub emaka limaskest üliõhukeseks ja ovulatsioone ei toimu. Emaka limaskesta tavapäraseks muutumine võtab aega, ovulatsioonide taastumine võtab aega, vahel mitu kuud.
Kas olete sünnitanud? Kas soovite veel sünnitada? Või ei soovi enam sünnitada? Kas suitsetate?
Kui suitsetate, siis üle 35-aastatel suitsetajatel tõuseb trombirisk ning kombineeritud hormonaalsed preparaadid ei ole soovitavad. Kui enam sünnitada ei soovi, kaaluge vasektoomiat meestel või munajuhade sulgemist.
Kui soovite veel mõelda, siis arenenud maailm läheb üle östrogeenivabadele preparaatidele ja vahenditele.
Kaasajal võib enamikke seisundeid jälgida, kui rasedustestid on negatiivsed. Rasedusest hoidumiseks on olemas ka lokaalsed vahendid. Alati võite tulla vastuvõtule. Võimalik kaugnõustamine.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7