rasedustest positiivne aga uh ei tuvasta 24.01.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Viimane mens.oli 17 dets..kuu aega hiljem jäid päevad ära
16 ndal tehtud rasedustest positiivne.23ndal käisin uh s kontrollis kuid arst ei näinud üldse emakas rasedust,saadeti vereanalüüsi tegema vastused HCG (intaktne + fb), üle normi 1761 I/U HIV1,2 Ag+Ab-negatiivne RBC 3,97-alla normi
Kutsuti tagasi 6.02 kordus ultrahelisse.
Päevade järgi peaks praegu 6.ndal käima 5+3 kas see on normaalne et ei pruugi midagi veel näha olla vòi peaksin muretsema?
Eelmine nädal olid kòik raseduse tunnused olemas mida on nüüd kohati ka vähe tunda ja need on nädalaga muutunud..kohati tunnen vaid kòhus pakitsust ja kerget väsimust,kerget ärrituvust.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Tavapäraselt on ultrahelis pesastunud lootemuna näha raseduse 4-5.nädalal ja eraldi loodet koos südametegevusega alates 6.rasedusnädalast.
Praegu ei maksa ette muretseda ja oodake rahulikult järgmist ultraheli aega. Kui varakult ja kui selgelt raseduse alguses rasedust on näha, sõltub vahel ka ultraheli aparaadi võimsusest. Raseduse arenemise suhtes võite korrata järgmisel nädala HCG analüüsi. Kui see tõuseb, siis on tegemist kasvava rasedusega. Enesetunde muutused on raseduse alguses väga individuaalsed ja ei näita otseselt raseduse arenemist.