Tere 11.02.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

olen 18 aastane kuid päevade tsükkel ikka kõigub, kuigi alguses oli kõik korras.. vahepeal tarvitasin arsti ettekirjutusel hormoontablette kuid ka need ei aidanud... ja kui mõni kord olen poisiga vahekorras mõned päevad enne mestruatsiooni siis jäävad need üldse ära.. nii on see olnud paar korda ma ei tea enam mida teha..... poisiga olen kaitsmata vahekorras olnud paar viimast korda,kuid arvan,et asi ei saa olla raseduses..või siiski on....?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Palun pöörduge siiski oma günekoloogi vastuvõtule.Vajalik oleks määrata vereseerumis hormoonide sisaldus ja vastavalt sellele ka ravi.Kaitsmata vahekordasid ma ei soovita,parem on ikka m.tsükkel enne korda teha .Rasestuda võib ka ebaregulaarse tsükliga.Edu soovides,Maie Väli