Kerge valu kõhtu katsudes, varajane rasedus 24.12.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen varajases staadiumis rase, u 5/6 nädalat. Minu mure seisneb selles, et kui ma näiteks katsun oma kõhtu, siis naba all suunava kergelt paremale on selline hell tunne. Justkui nagu katsuks mingit sinikat.
Muidu midagi ei valuta ja häda ei tee, aga ainult nt kõhtu silitades või katsudes sealt naba alt. Kas see võib olla murekoht?
Tänan

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Rasedusega seotult muutub emaka ja munasarjade, kogu vaagna verevarustus. Emakas on kohevam, kasvab, muudab oma asendit, venitab emaka külgedel olevaid laisidemeid. Munasarjades võib esineda raseduse alguses kollaskeha tsüste ehk vedelikukogumeid, mis on seotud rasedusaegsete hormonaalsete muutustega. Need taanduvad ajas ise. Munasarja maht on sellisel juhul suurem ja võib põhjustada valuaistinguid. Kui teil ei ole tugevaid alakõhuvalusid, krambitaolisi valusid, verejooksu, siis midagi teha ei ole vaja. Praeguse kirjelduse järgi midagi ohtlikku ei ole.