Rasestumine või miskit muud 08.09.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere !

Olen 29.a naine . Soov juba varsti 1.a rasestuda , mida ei ole siiani juhtunud . Arstide vahet hakkasin käima alates juuni kuust , augustiks avastasid nad polüübi mis vajas eemaldamist , peale operatsiooni arst ütles vee minu meelest kui mu mälu mind ei peta enam , et sai eemaldatud ka limaskesta mis oli paksenenud , küsisin kas nüüd on kõik asjad eemaldatud mis takistasid rasestumist öeldi ja .
Peale operatsiooni algas mentsruatsioon 3päeva varem oodatust . Ehk13.august . Täna oleks pidanud algama uus mentstruatsioon , valud on olnud juba varsti üle nädala sellised et kohe kohe peaks hakkama , täna jooksmas käies oli täpselt selline valu et algasid , kodu jõudes kontrollides , oli ainult määrinud ( veidi pruunikas eristis aga ka see oli minimaalne ) paar päeva tagasi wc käies oli wc paber väike roosakas asi , ka nagu määrimine ,aga see oli ainult wc käies .
Olen tänaseks teinud eriti varajases rasedustesti mis on negatiivne , eile sai ka ise maksjane tehtud vere test , mis oli 1Ul vist ..
Mis ei viita ka rasedusel .
Kas see võib midagi muud olla , või oli test ja veretest liiga varajasest ?
Unustasin mainida et rinna mõõt on olnud eelnevalt 80cm nüüd mõõtes 85cm ja mega tundlikud , aga tundlikus on ka enne algavat menstruatsiooni . Ja kaks päeva nüüd on olnud hommiku meeletud peavalud .

Parimate soovidega
Ilusat päeva !

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Kirjeldatud sümptoomid viitavad algavale menstruatsioonile. Peavalu ja rindade tundlikkus on tüüpilised premenstruaalse sündroomi ( PMS) tunnused. PMS leevendamiseks soovitan kasutada mungapipart ( Prefemin). Kuna HCG tase ei kinnita rasedust, siis on lähipäevil oodata menstruatsiooni. Operatsiooni järgselt, mille käigus sai eemaldatud emaka limaskest, võib algav menstruatsioon olla väiksema vereeritusega.