Spiraali eemaldus 17.10.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Minul tekkis küsimus seoses veritsusega pärast spiraali eemaldamist.

Eemaldasin Mirena spiraali, kokku olnud neid 2 tükki ja 6 aastat siis järjest. Nüüd 29.september eemaldasin teise spiraali sooviga peret looma hakata. Varasemalt 1 poeg. Nüüd on mul 3 nädala jooksul olnud 4 päevane veritsuse periood ja täna siis kolmandal nädalal hakkas uuesti selline osaliselt tükiline päevade moodi veritsus. See pole küll tugeva vooluga ega midagi. Pole ka valulik. Üks vahepealne nädal oli ilma vereta ja rahulik. Esimene veritsus kestis 4-5 päeva. Vahekorras oleme abikaasaga olnud peale spiraali eemaldamist umbes 2 nädalat. Tekibki küsimus, et kas see on normaalne? Millest see tingitud võib olla ja kas need on siis päevad või lihtsalt emaka limaskest taastub vms?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Peale spiraali eemaldamist hakkab emaka limaskest tasapisi kasvama ja alguses võib esineda pikemat veritsust. See on väga individuaalne. Suure tõenäosusega oli teie viimane , pisut rohkem veritsus taastuv tavapärane menstruatsioon. Tsükli taastumine võib aega võtta 1-3 kuud. Samuti võite juba esimestel kuudel rasestuda. Kui teil nüüd jääb puhtaks ja järgmisel kuul tavalist menstruatsiooni ei alga, siis on soovitav teha rasedustest.