Tupeseen enne igat menstruarsiooni 19.11.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Täpselt nädal enne igat menstruatsiooni algust (mõned üksikud kuud vahele jäänud), hakkab tupp kipitama, muutub valulikus, kohupiimalaadne voolus, aga ka ebameeldiv lõhn. Kipitustunne ja vahel ka väikesed lõhed. Kõige selle juures ka sügeles. Vahekorras on pea võimatu olla, sest väga valulik. Arsti juures käidud ning koik proovid sh seene ja bakteriaalse vaginoosiga olid okeid. Kaitsevahenditega on kondoom. Olen proovinud erinevaid kreeme kui ka näiteks söönud piimhappebaktereid jms. Proovinud erinevate toiduainetega, intiimpesugeelide jms. Ühelgi asjal pole olnud seost (et tarbin, teen ja siis tuleb või ei tule). Olen juba nõutu ning iga kord nädal enne hakkan juba hirmuga mõtlema, mis tulemas. Mida peaksin veel tegema?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, teil on tegemist kroonilise tupeseeenga? Arusaamatuks jääb kas analüüsid pole midagi näidanud, kui teil ikka analüüs võetud sel ajal. Sel juhul peaks tupeseent ju näitama. Kui on tupeseen ,siis see kindlasti viitab teie immuunsüsteemile.Tupeseent esineb sageli kaasuvate haiguste korrral nt dibeet jt.. Mees võiks ka arstil käia, sageli on mehel põletik ja avaldub see teil. Saan aru, et elate suguelu kondoomiga, kuid kas alati? Võimalik, et teil hoopis tupe mikrofloora muutus. Minge andke analüüs siis kui teil kaebus.Kkui analüüs ei näita seent, siis soovitaks mikrofloorale mõeldud preparaate. Võimalik ka hoopis kondoomile reaktsioon, selle peale peaks ka mõtlema. DRkadastik