Tupeseen või midagi muud? 23.01.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Mul on mureks nädalane rohke kollane eristus tupest ise arvasin, et on tupeseen aga olen enne tupeseent kogenud ja see oli teistmoodi siis oli halb lõhn, tükiline eristus ja jube ebameeldiv sügelus.
Praegusel juhul on kollane paks eristus, lõhn on tugevam kui muidu aga mitte selline kala hais nagu seenega, eristust on ka rohkem kui muidu ja väljast poolt tuppe on katsudes valus (see võib ka sellest olla, et ilma aluspüksteta olles on tihtipeale vaja salhvaga hargivaht pühkida).
Kuskil oktoobris vahetasin ka rasestumis vastased vahendid välja enne olin plaastrite peale siis nüüd tuperõnga, võibolla võib ka see kuidagi mõjutada?
Vahekorras pole kuskil kuu arga olnud.
Kas tegu võib olla seenega või on see midagi muud?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, suure tõenäosusega on tegemist tupeseenega, aga ikkagi minge günekoloogile ja peaks teid ülevaatama. Seni ostke apteegist käsimüügi preparaati nt Vagisan . DRKadastik