Korduvad põiepõletikud 17.11.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen lapsest saati saanud külmetades kergelt põiepõletikke, mille olen jõhvikakapslitega korda saanud. Nüüd olen seksuaalselt aktiivne ja mul tuli oktoobris põiepõletik, mis koduse raviga ei lahenenud, läksin arsti juurde ja sain antibiootikumid. Põiepõletiku tekitajaks oli "Staphylococcus saprophyticus", olen hea hügieeniga ja partner ka, kannan puuvillast aluspesu ja urineerin koheselt pärast seksuaalvahekorda. Hetkel on mul püsiv partner ja olen suguhaiguste testid ära teinud, kõik korras. Nüüd kuu hiljem on mul jälle põiepõletik, lähen peale nädalavahetust analüüsi viima aga eeldan, et tegemist on sama bakteriga. Kuidas ma seda üldse vältida saan? Olen lugenud, et enamus põiepõletike tekitajaks on e.coli, mida on kergem vältida, mida Staphylococcus saprophyticuse ennetamiseks teha?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

See bakter on samuti teie enda kehaga seotud nagu E.coligi. Põis on teie keha nõrgaks kohaks alates lapseeast ja see probleem võib suguelu algusega võimenduda. Lisafaktoriks on immuunsüsteem. Vastavalt analüüsi vastusele peate tegema uuesti ravikuuri. Edasiselt on peale antibiootikumidega kuuri lõppemist soovitav teha järelkuur apteegi käsimüügist Canephroniga ( 1 tablett 3 korda päevas ca 10 päeva). Seda on soovitav koheselt võtta, kui mingidki kaebused tekivad ( 2x3) ja koos Karpalactiga ( jõhvikas+probiootikum). Jooge igapäevaselt palju vedelikku ( vesi, taimeteed). Pesemiseks on soovitav kasutada intiimvahtu või -geeli kloorheksidiiniga.